ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΜΑΣ :
Home » , , » ΜΙΝΙ: Ηττα για το μίνι μας εκτός έδρας απο την ομάδα του Ελληνικού( Ελληνικό - ΑΕ Καλλιθέας 53-51)

Written By STARENTZIS SAKIS on Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2013 | 3:56:00 μ.μ.

Ήττα σήμερα για το αγωνιστικό μας Μίνι στο τουρνουά του Έσπερου-Πανιωνίου από την ομάδα του Ελληνικού  εκτός έδρας με σκορ 53-51.
Στα τρία πρώτα δεκάλεπτα η ομάδα μας έπαιξε χωρίς επιθετικό και αμυντικό προσανατολισμό δίνοντας το δικαίωμα στην αντίπαλη ομάδα του Ελληνικού να βρεθεί μπροστά στο σκορ  λίγο πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ακόμα και με διαφορά 18 πόντων...!!!!
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας παίζοντας πιεστική άμυνα και ελέγχοντας όλα τα αμυντικά ριμπάουντ ξεκίνησε μια αντεπίθεση διαρκείας καταφέρνοντας να φτάσει την διαφορά στους δύο πόντους 15 δευτερόλεπτα πριν απο το τέλος του παιχνιδιού. Έχοντας στην κατοχής της  την μπάλα δεν κατάφερε να σκοράρει σε δύο επιθέσεις ( η μία μετά απο επιθετικό ριμπάουντ) ώστε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση .
Δίκαιη η νίκη της ομάδας του  Ελληνικού.

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του τμήματος συνεχίζονται το επόμενο Σαβ/κο και κρατάμε ως οδηγό για τα επόμενα παιχνίδια το τελευταίο δεκάλεπτο που αποδεικνύει ότι αν η ομάδα είναι συγκεντρωμένη από το πρώτο δέκατο του δευτερολέπτου..!!!! θα μπορέσει να αποδώσει όμορφο και αποτελεσματικό μπάσκετ στην συνέχεια.
Η προσπάθεια  συνεχίζετε.
Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η σημαντικότερη στιγμή του αγώνα ειδικά σε αυτή την ηλικία είναι η προπόνηση......!!!!

Ευχαριστούμε πολύ την ομάδα του Ελληνικού για την άψογη φιλοξενία τους .

Αν το επιθυμείτε πατήστε LIKE στην επίσημη σελίδα του συλλόγου μας στο facebook και στηρίξτε την προσπάθεια μας
H ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ...!!!