ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΜΑΣ :
Home » , » ΑΝΤΡΙΚΟ: Επιστροφή στις νίκες για το αντρικό μας. ΑΕ Καλλιθέας – Προοδευτική 72-54 (28-30)

Written By STARENTZIS SAKIS on Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2013 | 6:59:00 π.μ.

Επιστροφή στις νίκες για το αντρικό μας

Σε έναν αγώνα όπου η ομάδα μας παρουσίασε δυο διαφορετικά αγωνιστικά πρόσωπα κατάφερε τελικά να επικρατήσει  της Προοδευτικής με τελικό σκορ 72-54
Στο πρώτο ημίχρονο ξεκινήσαμε μουδιασμένα και νευρικά  το παιχνίδι  μη έχοντας καλές επιθετικές επιλογές δώσαμε χώρο στην Προοδευτική να πάρει το παιχνίδι πάνω της και τελικά να προηγηθεί στο ημίχρονο με σκόρ 28-30
Στο δεύτερο ημίχρονο αμυντικά καταφέραμε να περιορίσουμε τα επιθετικά ατού του αντιπάλου ενώ επιθετικά βρήκαμε ρυθμό , που είχε ως αποτέλεσμα να ξεφύγουμε στο σκόρ ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε με σκόρ  55-41(27-11)
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Προοδευτική δεν κατάφερε να επανέλθει, και έτσι απλά διατηρήσαμε την διαφορά και η νίκη ήρθε φυσιολογικά.
Κωσταρέλος - Μαραγκόπουλος  - Σίννος και Λαζαρίδης ήταν τα επιθετικά στηρίγματα για την ομάδα μας , Αλλά το ειδικό βάρος που χρειαζόταν και δόθηκε ήταν η πολύ καλή άμυνα μας ειδικά στο δεύτερο μέρος από όλους τους παίχτες που συμμετείχαν στον αγώνα.