ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΜΑΣ :
Home » , » JUNIOR'S (2005-2006): A.E. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ σκορ 28 - 26 ΤΟΥΡΝΟΥΑ "ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΙΑΟΥΛΗΣ" - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Written By Τζένη Στόλη on Δευτέρα, 24 Νοεμβρίου 2014 | 2:43:00 π.μ.

Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
JUNIOR'S ΑΓΟΡΙΑ (2005-2006)
ΤΟΥΡΝΟΥΑ "ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΙΑΟΥΛΗΣ" - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 23/11/2014
Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ

σκορ 28-26

α΄ δεκάλεπτο 08 - 04, β΄ δεκάλεπτο 06 - 08, γ΄ δεκάλεπτο 10 - 12, δ΄ δεκάλεπτο 04 - 02

O αγώνας διεκόπη στο τέταρτο δεκάλεπτο λόγω βροχής και ολισθηρότητας του γηπέδου στο 5:08 με σκορ 28 - 26, αν επιθυμεί η διοργανώτρια ομάδα του ΤΟΥΡΝΟΥΑ ο αγώνας θα ξαναξεκινήσει με την ομάδα β΄ να έχει κατοχή.

Η δήλωση της Coach Βάσιας Ραφελέτου για τον αγώνα των JUNIOR'S μας:
"Δεν ξέρω ποιο θα ταν το αποτέλεσμα αν το παιχνίδι ολοκληρωνόταν όμως καμία σημασία δεν θα χε για εμένα. Σήμερα αυτά τα παιδιά μου απέδειξαν προς μεγάλη και ευχάριστη έκπληξή μου πως το μυαλο τους είναι ένα κλικ μπροστά από την ηλικία τους. Έκαναν ότι τους ζητησα στην άμυνα, παρόλο που για κάποια παιδιά αυτό ήταν κάτι καινούργιο. Ήταν ήρεμοι όταν βρεθήκαμε πίσω στο σκορ και οδήγησαν την ομάδα σε επιθέσεις ιδιαίτερα ξεκάθαρες για την ηλικία τους. Αν την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής την επωμίζομαι εγώ τότε την νίκη αυτή νομίζω ότι πρέπει να την αποδώσω αποκλειστικα στα παιδιά. Ελπίζω να καταλαβαν πως όσο ψηλός κι αν είναι ο αντίπαλος , το μυαλό και το πάθος μπορει να μας χαρίσει κι άλλες επιτυχίες...""