Home » , » ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS ΚΑΣΤΕΛΑ σκορ 76 - 43

ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS ΚΑΣΤΕΛΑ σκορ 76 - 43

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 16/11/2014
Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS ΚΑΣΤΕΛΑ

σκορ 76 - 43

(Άκου φίλε η ομάδα είναι όαση). Παίζοντας εκπληκτικό μπάσκετ η ομάδα του Εφηβικού κατάφερε να μετατρέψει το Ντέρμπι σε υγιεινό περίπατο. Από την αρχή του αγώνα η ομάδα μας πήρε κεφάλι στο σκορ με πολύ καλή άμυνα και αντεπιθέσεις σε πρωτεύων αιφνιδιασμό και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 18-7 για να συνεχίσει να υπερέχει σε όλους τους τομείς και να φτάσει το σκορ στο ημίχρονο στο 40-16.Τι και αν ο Coach της αντίπαλης ομάδας έπαιξε ζώνη τι και αν προσπάθησε να μας σταματήσει με πρες σε όλο το γήπεδο ο Coach Σάκης Φέξης είχε πάντα τις λύσεις δίνοντας οδηγίες που τσάκιζαν την αντίπαλη ομάδα.Έτσι λοιπόν χρησιμοποιώντας όλους τους παίχτες που είχε διαθέσιμους και με σωστή διαχείριση κατάφερε και στην τρίτη περίοδο να κρατήσει το σκορ σε νταμπλ νούμερο 60-33 για να γραφτεί το τελικό 76-43.
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά της ομάδας συνεχίστε έτσι δυνατά να χαίρεστε τα παιχνίδια γιατί η δίκη σας χαρά δίνει κουράγιο και δύναμη στην δίκη μας προσπάθεια.