Home » , » ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ VS Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ σκορ 63 - 77

ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ VS Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ σκορ 63 - 77

ΕΦΗΒΟΙ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ
13/12/2014
σκορ 63 - 77

Νίκη εκτός έδρας για το Εφηβικό μας τμήμα στην Αίγινα με αντίπαλο την ομάδα του Σαρωνικού.Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα νωθρά με αποτέλεσμα στο πρώτο δεκάλεπτο να είναι πισω στο σκορ με 15 πόντους 23-8.Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα παιδιά μπήκαν αποφασισμένα, και δίνοντας όρκο για τη νίκη γύρισαν το σε βάρος τους σκορ, για να κλείσει το ημίχρονο και να βρεθεί η ομάδα μας να προηγείται με ένα καλάθι διαφορά 32-34.Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα του Σαρωνικού έπαιξε μόνο ζώνη αλλά O Coach Σάκης Φέξης είχε την απάντηση και παίζοντας με συστήματα διάσπασης κατάφερε να φτάσει την διαφορά έως και 20 πόντους για να γραφτεί το τελικό 63-77.Θα θέλαμε να δώσουμε για άλλη μια φορά πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά της ομάδας μας για την προσπάθεια που κάνουν σε κάθε αγώνα. Αξίζει να σημειωθεί ότι η αποστολή της ομάδας ήταν στο πόδι από τις 06:00 το πρωί για το ταξίδι στην Αίγινα και η νίκη αυτή τους άξιζε.Μπράβο σας.