Home » , » ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS ΜΙΛΩΝΑΣ σκορ 64 - 59

ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS ΜΙΛΩΝΑΣ σκορ 64 - 59

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 11/1/2015
Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS MΙΛΩΝΑΣ
σκορ 64 - 59

Με το δεξί ξεκίνησε το Εφηβικό τις υποχρεώσεις του για το 2015.Νίκησε την ομάδα του Μίλωνα με 64-59.Το ματς από την αρχή εξελίχθηκε σε ντέρμπι με την ομάδα μας να μπαίνει νωθρά στον αγώνα δίνοντας έτσι το δικαίωμα στην αντίπαλη αμάδα, να προηγείται στο σκορ μέχρι και το πρώτο δεκάλεπτο με οκτώ πόντους.(10-18).Στο δεύτερο δεκάλεπτο και αφού ο Coach Σάκης Φέξης έδωσε οδηγίες για πιο συμπαγή και επιθετική άμυνα άλλαξαν τα πράγματα και η εικόνα της ομάδας, με αποτέλεσμα να βρεθεί μπροστά στο σκορ να καλύψει την διαφορά και να προηγείται με έξι πόντους.(Ημίχρονο 32-26).Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε να είναι μπροστά στο σκορ με την ομάδα του Μίλωνα να βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής (τρίτο δεκάλεπτο 43-37) για να γραφεί το τελικό (64-59).
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά της ομάδας για την προσπάθεια που έκαναν.
Επίσης ευχαριστούμε για άλλη μια φορά τους φιλάθλους μας για την στήριξη στην ομάδα μας.

Mε φιλικούς χαιρετισμούς:
O Coach: Σάκης Φέξης.

Οι δηλώσεις του Coach Φέξη Σάκη μετά τον αγώνα:
"Δύσκολη επικράτηση της εφηβικής μας ομάδας με 64 - 59 έναντι του ΜΥΛΩΝΑ. Ευχαριστούμε τον κόσμο της ομάδας για την υποστήριξη από την εξέδρα, τον έφορο και τη Διοίκηση που ήταν κοντά μας. Μπράβο στα παιδιά για τη νίκη και για την προσπάθεια. Δεκάλεπτα: 10 - 18 δε βρίσκαμε  ρυθμο στην επίθεση και ήμασταν ασύνδετοι στην άμυνα. Βρήκε η ομάδα στο δεύτερο δεκάλεπτο τα πατήματά της και με σφιχτή άμυνα έκανε το 32 - 26 στο ημίχρονο με ένα σερί 16 - 00 οι άμυνες έκλεισαν. Και από τις 2 ομάδες άστοχα σουτ και κακές επιλογές στον αιφνιδιασμό άφιησε το φτωχό 11 - 11 της τρίτης περιόδου. Στην τέταρτη περίοδο και οι δύο ομάδες θέλησαν τη νίκη, οι άμυνες χαλάρωσαν (21 - 22), αλλά η ομάδα μας στάθηκε καλύτερη στην άμυνα στις 4 τελευταίες επιθέσεις όπως και στα φάουλ τακτικής των αντιπάλων και ήρθε η πρώτη νίκη για το 2015. Συνεχίζουμε!!!"

Αν το επιθυμείτε πατήστε LIKE στην επίσημη σελίδα του συλλόγου μας στο facebook και στηρίξτε την προσπάθειά μας.

H ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ...!!!