ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΜΑΣ :
Home » , » ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ Β΄ ΦΑΣΗ: A.E. KAΛΛΙΘΕΑΣ VS ΕΣΠΕΡΟΣ σκορ 82 -78

ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ Β΄ ΦΑΣΗ: A.E. KAΛΛΙΘΕΑΣ VS ΕΣΠΕΡΟΣ σκορ 82 -78

Written By Τζένη Στόλη on Πέμπτη, 19 Μαρτίου 2015 | 9:39:00 μ.μ.

A.E. KAΛΛΙΘΕΑΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ
Β΄ ΦΑΣΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/3/2015
Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS ΕΣΠΕΡΟΣ
σκορ 82 - 78

Για ακόμα μια φορά το Εφηβικό μας μας έκανε υπερήφανους νικώντας την ομάδα του Έσπερου στο τοπικό ντέρμπυ της Καλλιθέας.Αυτά τα παιδιά τελικά έχουν το μέταλλο του νικητή.Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στην αρχή πήρε προβάδισμα στο σκορ, χωρίς όμως να το κρατήσει και έτσι βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά με μικρή διαφορά για να κλείσει το ημίχρονο με τον Έσπερο να προηγείται με (41-44).Στην επανάληψη και αφού ο Coach Σάκης Φέξης μαζί με τον Coach Σάββα Σιδερίδη έδωσαν τις απαραίτητες οδηγίες στα αποδυτήρια τα παιδιά μας βγήκαν στο γήπεδο αποφασισμένα να πάρουν την νίκη. Έτσι στο τρίτο δεκάλεπτο δεν ισοφάρισαν μόνο αλλά προηγήθηκαν και με τρεις πόντους (62-59).Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο εύκολα στην τέταρτη περίοδο και αν είχαν προσέξει λίγο παραπάνω στα τελευταία δυόμισι λεπτά η διαφορά θα μπορούσε να ήταν και στους 11 πόντους.Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους παίχτες μας για την προσπάθεια τους και για την νίκη η οποία τους αξίζει.Ένα μεγάλο μπάβο στους Coach Σάκη Φέξη και Σάββα Σιδερίδη που για ακόμα μια φορά κοουτσάρανε άψογα την ομάδα. Και ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους φίλαθλους που για ακόμα μία φορά βρέθηκαν στο πλευρό της ομάδα και της έδωσαν την δύναμη για την νίκη.Σας ευχαριστούμε όλους.