Home » , » ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: A.E. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS A.O.N.A. σκορ 60 - 54

ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: A.E. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS A.O.N.A. σκορ 60 - 54

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ
ΕΦΗΒΟΙ
Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS ΑΟΝΑ
σκορ 60 - 54

Μεγάλη νίκη τεράστιας ψυχολογικής σημασίας για το εφηβικό μας με αντίπαλο την ομάδα του ΑΟΝΑ.Το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι μαζί στο σκορ και τη διάφορα στο καλάθι πότε για την μία ομάδα και πότε για την άλλη φθάνοντας στο πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ 13-17. Από το σημείο αυτό του αγώνα ξεκίνησαν τα σφαλτσοσφυρίγματα από τους διαιτητές με αποτέλεσμα να χρεωθούν οι παίχτες μας με φάουλ να χάσουν την αυτοσυγκέντρωση τους και να βρεθούν στο ημίχρονο να χάνουν με έντεκα πόντους(23-34).Τα παιδιά μας όμως δεν το έβαλαν κάτω και όταν επέστρεψαν στο γήπεδο ξεκίνησαν για την μεγάλη ανατροπή κάτω από της οδηγίες του Cοach Φέξη την βοήθεια του Coach Σιδερίδη και τις φωνές των φιλάθλων μας από την κερκίδα πετούσαν φωτιές και στην άμυνα και στην επίθεση υποχρεώνοντας την αντίπαλη ομάδα σε λάθη για να έρθει έτσι η πρώτη νίκη στη δεύτερη φάση των ομίλων.Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους παίχτες μας που το πίστεψαν, στον Coach Σάκη Φέξη αλλά και στον Coach Σάββα Σιδερίδη για την μεγάλη αύτη νίκη.Επίσης ευχαριστούμε την διοίκηση της ομάδας και αφιερώνουμε την νίκη αυτή σε όλους τους φιλάθλους και στις οικογένειες των παιχτών μας που πιστεύουν στα παιδιά αυτά και είναι δίπλα τους.