ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΜΑΣ :
Home » , » ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ σκορ 69 - 59

ΕΦΗΒΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ σκορ 69 - 59

Written By Τζένη Στόλη on Τετάρτη, 18 Νοεμβρίου 2015 | 11:33:00 μ.μ.

Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
ΕΣΚΑΝΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/11/2015
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
σκορ 69 - 59

Ήττα για το Εφηβικό μας με αντίπαλο την ομάδα του ΠΟΛΙΣ στο τοπίκο ντέρμπυ για το πρωτάθλημα Εφήβων ΕΣΚΑΝΑ. Η ομάδα μας έπαιξε σπουδαίο μπάσκετ και ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι τη στιγμή που κάποιοι ανεγκέφαλοι από την κερκίδα και έχοντας μόνο 2,35 λεπτά από την λήξη του α ημιχρόνου χάλασαν το παιχνίδι με αποτέλεσμα ο Διαιτητής Φραγκιαδάκης να διακόψει το ματς και να ζητήσει την εκκένωση του γηπέδου από τους φιλάθλους.Το παιχνίδι ξανάρχησε μετά από 20 λεπτά για να κυλήσει ομαλά μέχρι το τέλος του που βρήκε νηκήτρια την ομάδα του ΠΟΛΙΣ. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους παίχτες της ομάδας μας για την προσπάθεια τους και συγχαρητήρια στην όμαδα του Πόλις για την νίκη στο ματς.(Μελανό σημείο του αγώνα η άδεια κερκίδα σε έναν πραγματικά καλό αγώνα αντάξιο της φήμης των δύο ομάδων.Κρίμα για τους αγνούς φιλάθλους που αγαπάνε το σπορ.)
Τα δεκάλεπτα 1ο(12-13) 2ο(16-19) 3ο(27-16) και 4ο(14-11).

Σκόρερ της ομάδας μας Κετέμα Α.25(4),Δεσύπρης Κ.,Πυρομάλλης Γ.,Καχριμάνης Α.2, Μπούργος Μ.5,Παπαδημητρίου Γ. Κοκονέζης Ν. Ρούτσης Μ.3,Ζαβαλάρης Κ.4,Δεσύπρης Μ. Νικητόπουλος Γ.8(2),Γαλανόπουλος Α.12