ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΜΑΣ :
Home » , » ΠΑΙΔΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ VS Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ σκορ 52 - 39

Written By Τζένη Στόλη on Τετάρτη, 16 Δεκεμβρίου 2015 | 4:49:00 μ.μ.

A.E. KΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/12/2015
Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ VS Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
σκορ 52 - 39

Δεύτερη ήττα για το Παιδικό μας με 52-39.
Η ομάδα εμφανίστηκε νωθρή στο 1ο ημίχρονο.Συγκεκριμένα στο 1ο δεκάλεπτο δεν μπήκαν καθόλου στο παιχνίδι,πετυχαίνοντας μόνο ένα καλάθι κ δύο βολές.Στο 2ο δεκάλεπτο οι αντίπαλοι ήταν αρκετά εύστοχοι κ σε συνδυασμό με την παντελή απουσία άμυνας από τους παίχτες μας,το 1ο ημίχρονο έληξε με διαφορά 15 πόντων.Και στο τρίτο δεκάλεπτο απουσίαζε η συγκέντρωση κ η άμυνά μας,με αποτέλεσμα στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου οι αντίπαλοι να έχουν καλύψει την υπέρ μας διαφορά (20 πόντων) του πρώτου αγώνα.Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παρεμβάσεις (φωνές) του coach κατάφεραν να "ξυπνήσουν" τους παίχτες μας κ με επιμέρους σκορ 03-20 πλησίασαν στους 7 πόντους (44-37) τρία λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.Στο τέλος όμως,τα λανθασμένα σφυρίγματα του διαιτητή (μη καταλογισμός κανενός φάουλ υπέρ μας) σε συνδυασμό με την αστοχία μας σε καθοριστικά σουτ (0 στα 3 ελεύθερα τρίποντα) δεν μας επέτρεψαν να κάνουμε την ανατροπή.

Ελπίζουμε η ήττα αυτή να γίνει μάθημα στους αθλητές μας για τη συνέχεια.Όπως όλα δείχνουν η πρώτη θέση θα κριθεί στην τελευταία αγωνιστική κ συγκεκριμένα στον αγώνα μεταξύ Αετού Καλλιθέας κ Ελευθερίας Μοσχάτου,όπου με νίκη του Αετού η ομάδα μας θα ξανανέβει στη 1η θέση.Επειδή κ η διοίκηση κ οι γονείς των παιδιών είναι κοντά στην ομάδα κ στα εύκολα κ στα δύσκολα,ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά κ στον coach για την προσπάθεια κ για τα μέχρι τώρα συνολικά αποτελέσματα!!!

Δεκάλεπτα:1ο(09-04) 2ο(16-06) 3ο(16-07) 4ο(11-22).
Σκόρερ: -Κοκονέζης Α.5(1) -Τσιπίδης Δ.3(1) -Σίμα Γ.2 -Νοτίδης Α. -Ανδρουλάκης Κ.2 -Παπασιμάκης Π.1 -Λιάκος Μ.5(1) -Βουρλιώτης Γ.21(1).
Δεν έπαιξαν: Παρασκευόπουλος Α.-Νεστορίδης Λ.-Χατζησταυρίδης Δ.
Τραυματίας: Πολυχρόνης Σ.

Ο Coach: Χασανίδης Χρήστος
Ο Έφορος : Βουρλιώτης Μιχάλης

Αν το επιθυμείτε πατήστε LIKE στην επίσημη σελίδα του συλλόγου μας στο facebook και στηρίξτε την προσπάθειά μας.

H ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ...!!!