ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΜΑΣ :
Home » , » Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ σκορ 69 - 77

Written By Τζένη Στόλη on Τρίτη, 9 Φεβρουαρίου 2016 | 5:20:00 μ.μ.

Δεκάλεπτα : 15-20, 39-40, 56-56, 69-77
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Δρουμπούκης , Ιμπραημάκης) Γραμματικός 23(3) , Τσιμπίδης 3(1) Σεργιένκο 4, Λαζαρίδης 7(1) , Χιόλος 8, Γουρδομιχάλης , Δαουτάκος 6(2) Κετέμα 6(2) Πάσμα 12(2) Αλευράς
ΠOPΦYPAΣ (Παύλος) Oικονόμου  3(1) Παλτόγλου  19 (5)Xαραλαμπίδης   Nτόκος  , Βαμβακάρης  16 Φωτόπουλος  17(2), Καλαμαράς 15(4),  Πιτούλης , Tσούρτος 1,  Tρίγκος 6(1)

Σκωτσέζικο ντουζ θύμισε ο αγώνας μεταξύ των ΑΝΔΡΩΝ της Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ και του Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑ, όπου η διακύμανση του σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του ματς κυμαινόταν από τους 0 έως τους 10 πόντους. Η αστοχία και οι "κακές" επιλογές, κυρίως, στο 4ο δεκάλεπτο, ήταν καθοριστική στο να χαθεί το παιχνίδι, που ακόμη και στα 2 τελευταία λεπτά του αγώνα υπήρχε ισοπαλία και όλα κρίνονταν.
Ευχαριστούμε πολύ όλους τους αθλητές - αθλήτριές μας, τους φίλους του αθλήματος, καθώς και όλους τους Καλλιθεάτες για την στήριξή τους.

Με αθλητικούς χαιρετισμούς

Δείτε το Video των δύο τελευταίων κρίσιμων λεπτών του αγώνα από το Sportshero.gr

Αν το επιθυμείτε πατήστε LIKE στην επίσημη σελίδα του συλλόγου μας στο facebook και στηρίξτε την προσπάθειά μας.

H ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ...!!!