ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΜΑΣ :
Home » , » Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ: Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS Π.Ο.Κ. ΕΣΠΕΡΟΣ σκορ 86 - 84

Written By Τζένη Στόλη on Πέμπτη, 21 Απριλίου 2016 | 1:23:00 π.μ.

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΣΚΑΝΑ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
25η Αγωνιστική
Δευτέρα 18/4/2016
Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ VS Π.Ο.Κ. ΕΣΠΕΡΟΣ
σκορ 86 - 84

Το άθλημα της καλαθοσφαίρισης, γι' αυτό είναι μαγικό... Όταν το σώμα αρχίζει να "παραδίδει τα όπλα", να βγαίνει μπροστά η ψυχή να συνεχίζει και να αγωνίζεται! Πολλά συγχαρητήρια σε όλο το ρόστερ της ανδρικής μας ομάδας των 9 αθλητών με τον Coach Αναστασόπουλο, που παρ' όλες τις απουσίες από τραυματισμούς, κατόρθωσαν να επικρατήσουν επί του πολύ δυναμικού Εσπέρου με τελικό σκορ 86 - 84! Σημειωτέον, οι αθλητές στο 35ο λεπτό έγιναν 8 μετά την έξοδο του Γραμματικού με 5 φάουλ, ο οποίος ήταν και ο 1ος σκόρερ του αγώνα με 39 πόντους (6 τριπ.), όπου σχεδόν σε όλη την διάρκεια των 35 λεπτών είχε πάνω του 2 και 3 αντιπάλους. Δίποντο φινάλε από τον Πάσμα στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα, που οδήγησε σε νίκη, χωρίς παράταση.